Класически мъжкиМъжки
Класически дамскиДамски
Умни часовнициSmart
Марки
Други
Етикети: Фотогалерия | Bulova | Мъжки | Класически
4.9.2024 | 6 MIN
Bulova някога влезе в историята на часовникарския свят (и не само) със своите революционни идеи, технологии, уникални дизайни и истории. Днес тя вече не е една от водещите компании за часовници. Всъщност те са само няколко. Въпреки това нейните часовници с право напомнят за една върхова епоха, като отново дават възможност да се надникне в миналото и ви примамват с модели, които няма да намерите никъде другаде. Кои линии и мъжки модели на Bulova са в основата на цялата колекция? Нека разгледаме най-интересните от тях.
Bulova Lunar Pilot - надеждно най-известният и популярен модел, който излиза от перото на Bulova. Е, наполовина. Всъщност дизайнът е създаден специално за мисията, която е имала много точни и специфични изисквания към външния вид и функционалността на часовника. Мисия, която е била изключително важна - Аполо 15, който отива на Луната.
Ето защо можете да се натъкнете на този дизайн в повече от една реномирана марка. Всъщност имаше няколко, които се конкурираха за благоволението на НАСА и за китките на астронавтите. Тогава Bulova не го спечели (Omega и нейните Speedmasters просто бяха по-добри в това, което можеха да правят), но това все пак не попречи на Bulova да отиде на Луната. И както се оказа, това беше късмет както за астронавтите, така и за самата Bulova.
Вдопълнение към официалното оборудване, включващо Omega Speedmaster, капитан Дейв Скот взел на Луната през 1971 г. часовник Bulova, който принадлежал само и единствено на него.Той го опаковал като резервен часовник и се справил добре. Защото историята разказва, че фасетираните му Омеги имали счупено стъкло и затова на Луната се разхождал именно лунният пилот на Bulova.
Характерният външен вид на класическите хронографи с тахиметрични скали е модернизиран (а при някои модели дори допълнен) от Bulova. Вътре работи изключително прецизен кварцов механизъм Precisionist с висока честота, кристалът е сапфир, а в последната лимитирана серия се появи много интересен материал за циферблата - метеорит. Последният е направо приканващ към космическия модел.
Bulova Archive Series - Легендите оживяват
Силната история на марката изисква преиздаване на моделите. Ето защо сполучливо наречената серия Archive Series е пълна със зашеметяващо оригинални модели, които вдъхват живот на историята на Bulova.
За начало вземете часовника Bulova "Hack", при който историческата основа се усеща от пръв поглед. Fields, моделите, отнасящи се до старите полски часовници, са имали задължително показване на 24-часовото време, а също и усложнение hacking (спиране на секундната стрелка при издърпване на короната нагоре), откъдето нашите Bulova получават своя прякор.
Удоволствие от ретро дизайна е моделът Bulova Parking Meter. Хронографите с форма на рог и необичайно оформление не само на циферблата, но и на бутоните в стил Bullhead, са предназначени да наподобяват дизайна на паркинг метрите от 70-те години на миналия век.
4.9.2024
Преглед на Citizen Bullhead Tsuno - онова време в Citizen или златните седемдесет години
По-сдържани, но не по-малко интересни, са Jet Star на Bulova, също от 70-те години на миналия век. Те обаче са ретро само на пръв поглед. Вътре работи най-съвременният кварцов механизъм Precisionist, който може да се похвали с висока честота и точност от около 10 секунди на година.
В серията Archive има нещо и за любителите на старите цифрови часовници. А този Bulova Computron, футуристичен цифров часовник със страничен дисплей за времето, наистина си заслужава.
Bulova Classic - неподправената класика
Класическата колекция е основен елемент от почти всяка марка часовници. С гамата Classic Bulova се гордее не само с по-официалния дизайн, но преди всичко с детайлите.
Най-популярните часовници от колекцията Classic не са обикновени триръкохваткови, както може би си мислите. Напротив, квадратният Bulova Sutton е достигнал до пиедестала на популярността, където дизайнерите са се заиграли с многото детайли с голямо изящество.
Отвореното сърце е динамично вградено (буквално) в седемте и осемте стрелки, което ни дава необичаен поглед не само към вътрешната работа на автоматичния часовник, но и към циферблата. Последният е завършен в елегантна техника clous de paris, допълнена с бронзови акценти. Той изглежда абсолютно сензационно на китката.
Линията Marine Star не е за пренебрегване. Въпреки това бихме очаквали от такава отличителна марка да има копче за гмуркане в не толкова типичен дизайн. И все пак понякога се впечатлявам от съвременната дързост и пламенност, с които работят някои модели Marine Star.
В този часовник се случват много неща, но той все още работи перфектно. Това е една от причините, поради които той е един от любимите часовници Bulova за всички времена. Яснотата може и да не е силната им страна, но със здрав, 45-милиметров корпус и двуметрова водоустойчивост морските дълбини със сигурност не ги отричат.
Разбира се, още по-сдържаните екземпляри са нещо, което линията Marine Star е взела под лъскавите си крила.
Ще останем във водата още малко, но ще доплуваме обратно до 70-те години. Тогава се ражда Oceanographer, който никой не нарича по друг начин освен Devil Diver. И това се дължи на една дяволска подробност.
Водоустойчивостта е оценена на равни 666 фута. Което се превежда като малко над 200M, но нека бъдем честни, адски интересно е числото на циферблата.
Интересно е и усложнението GMT, което също е "истинско", с други думи "пътуващо" усложнение. А луминисцентният циферблат ще ви свали чорапите на тъмно.
Bulova Curv доказва, че Bulova не просто живее в историята и че най-доброто тепърва предстои. Хронографите с анатомично извити корпуси са първите по рода си, а през 2016 г. Bulova патентова идеята.
Извитият дизайн на Bulova CURV, според гордите му собственици, е не само невероятно удобно постижение, но и истински магнит за внимание. Такива часовници просто не се виждат.
Иновативно е и това, което часовникът има в себе си, а именно механизмът NR20-Y1C с честота 262 kHz и изключителна точност.
Едно от най-красивите неща в света на часовниците е способността да се правят нововъведения и да се изненадва в често много утвърдени и консервативни тенденции. Производителите надминават себе си в оригиналността, създават се напълно уникални идеи и взискателният клиент се забавлява. Резултатът от подобна симбиоза е много специфичната колекция Bulova Curv Classic. - Игор, експерт в областта на класическите часовници
Ако сте заинтригувани от модерния дизайн и страхотните механизми, не забравяйте да разгледате и линията Precisionist, която е кръстена на това техническо постижение.
Никакви хиперболи, никакво мазане с мед около... люнета. Bulova Accutron с право е въздигнат до небесата.
Впечатляващата легенда за Accutron се крепи на солидни исторически основи - това е първият в света електронен ръчен часовник (работещ на принципа на камертон), който променя представата за точността на времето. Той беше нещо напълно различно, революционно и в известен смисъл футуристично.
Когато днешните инженери се опитаха да възродят тяхното наследство, това беше предизвикателство. Оригиналната технология от 60-те години на ХХ век, колкото и да е гениална, беше остаряла според съвременните стандарти. ДНК-то на дизайна остава, но принципът на действие е различен. Но не по-малко иновативен. Машината се задвижва от електростатична енергия и целият инженерен екип си е блъскал главата над нея в продължение на 10 години (2010-2020 г.).
И такa историята на Bulova продължава. Линиите и моделите, които са в основата на настоящото им производство, са наистина отличителни, уникални и, както видяхме, иновативни. Бихте ли избрали своя?
Може би ще се заинтересувате още от: